Saç Çizgisi Nasıl Olmalı?

Saç ekimi işleminin her aşaması ciddi tecrübe gerektiren hassasiyete sahiptir fakat saç ekiminin en önemli noktası ön saç çizgisine doğallığın verilebilmesidir.
Saç çizgisini oluşturacak olan uzmanın el becerisinin yanı sıra sanatsal kişiliğini de ortaya koyması gerekmektedir.

DOĞAL BİR SAÇ EKİMİ İÇİN

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  1. Ön saç çizgisi oluşturulurken kişinin açıklığı, verici bölgeden alınan greftlerin miktarı, kişinin yaşı ve beklentileri dikkate alınmalıdır.
  2. Saç köklerinin beslenebilmesi için saç köklerinin yerleştirileceği mikro kesilerin (kanalların) ekilecek olan greftlerin çapında olması gerekmektedir.
  3. Saç köklerinin yerleştirileceği mikro kesilerin açıları dökülme olmadan önceki mevcut olan saçların yönünde açılmalıdır.
  4. Verici bölgeden alınan saç köklerinin çapı ve uzunluğu hesaplanarak, kanal açmak için kullanılan lateral slitin çapı ve uzunluğu ayarlanmalıdır. Kişiye özel kanal açıcılar kullanılmalıdır.


Bir ekimin doğal olup olmadığı en çok saç çizgisine bakarak anlaşılmaktadır. Bu nedenle size uygulanan saç çizgisi ekimin en önemli aşamalarındandır.

Erkeklerde hafif V şeklinde gelen doğal bir saç çizgisi vardır ve bu saç çizgisi her kişide farklı bir yön bulunmaktadır.

Başarılı bir ekimde bu yöne dikkat edilerek ve doğal saç çizginiz oluşturulur.

WHATSAPP TELEFON ET