Merak Ettikleriniz

SAÇLAR NE KADAR SÜREDE UZAMAYA BAŞLIYOR

Canlı saç kökü naklinde ekilen saçlar dökülmeye başladıktan 3 ay sonra yeniden çıkmaya başlar ve bu 3 ay sonunda kendi saçlarınız gibi doğal bir şekilde uzar.Asıl uzama süresi 6. Aydan 12.aya kadardır.

EKİM ÖNCESİ SAÇLARIN UZUNLUĞU NE KADAR OLMALIDIR.

Saçlar ekim öncesi sıfır numara traş edilmektektedir.Bayanlarda farklı saç kesim yöntemleri uygulanmaktadır fakat kök alınacak bölge kesinlikle sıfır numara olmalıdır.

SAÇLARIN SIFIR NUMARA KISALTILMASI ŞART MI ?

Evet bu işlem kesinlikle gerekmektedir. Çünkü kullanılan uçlar ancak bu boydaki (0,3 mm ) saçları görmektedir.

KÖK ALINAN BÖLGELERDE TEKRAR SAÇ UZAR MI

Ense kısmının verimliliğin saç ekiminde çok önemli bir yere sahiptir. Doku alınan bölgeleri saçlar kapatır kesinlikle iz kalmaz. Eskiye nazaran %10 seyreklik meydana gelir

EKİLEN SAÇLAR NE KADAR DOĞAL OLUYOR

Fue tekniğiyle yapılan saç ekimleri sonuçunda saçınız tamamen doğal bir görünüme kavuşur.Alınan köklerin kendinizi ait olması ve ekim işlemini yapan kişilerin uzmanlığı bu doğallığı size sağlamaktadır. Saç rengi sizin saçınızın doğal renginde ve karekterindedir. Hiçbir yabancı madde, reaksiyon ve yan etkisi yoktur.

EKİM YAPILDIKTAN NE KADAR SONRA İZLER KAYBOLUR

Saç ekim işlemi sonrası kızarıklıklar 4. Gün kabuklanma ise 10 – 12 gün sonra kaybolmaktadır. Bu sürecten sonra tarafınaza ekim yapıldığı anlaşılmayacaktır.

SAÇLARIM UZAR MI NE KADAR UZATABİLİRİM

Ekilen saçlarınızı olağan saçlarınız gibi uzar istediğiniz kadar uzatabilirsiniz ve kısaltabilirsiniz. Saç boyası yaptırabilir fön vb. hususları kullanabilirsiniz ayrı bir bakım gerektirmeyecektir.

SAÇ EKİM İŞLEMİ KAÇ SAAT SÜRÜYOR

Saç ekim işlemi ortalama 4 ila 6 saat sürmektedir. Bu süre ekilen gref sayısına göre değişiklik göstermektedir

SAÇ EKİMİ DEVAM EDERKEN NE YAPMALIYIZ

Saç ekim işlemi tarafınıza uygulama aşamasında siz sadece sırtınızın üzerinize yaslanarak oturuyorsunuz ve sadece tv seyrediyorsunuz.

SAÇ EKİM ÜCRETLERİ NE KADAR

Saç ekimi kişiden kişiye değişiklik gösteren bir işlemdir bu nedenle fiyatları standartlaştırmak yanlıştır. Kişinin açıklık alanına ve ekilecek olan greft sayısına göre belirlenmektedir. Not : tek bir greft sayısına göre değil yapılacak olan 1 seansta ekilecek olan ortalma greft sayına göre fiatlandırma yapılmalıdır.

KİMLERE SAÇ EKİMİ YAPILMAZ

Ense bölgesi ve aynı zamanda diğer vücut kılları uygun olmadığı ve yetersiz kaldığı durumlarda saç ekimi uygun olmamaktadır. Kalp rahatsızlığı , yüksek tansiyon ve yüksek şeker hastalığı olan kişilere saç ekimi yapılmaz yapılması isteniyor ise ön muayene gerekmektedir. Gerekli tahliller mutlaka istenir

SAÇ EKİM FUE İLE İZ KALIR MI

Saç ekimi fue tekniğiyle yapılan ekimlerde kalıtsal hiçbir şey yoktur. Sadece iyileşme süresi kişilerce değişmektedir

SAÇ EKİMİ HANGİ YAŞLARCA UYGUNDUR.

Saç ekimi fue 18 yaşından büyük herkese yapılabilmektedir.

SAÇ EKİM İŞLEMİNDEN SONRA KULLANILMASI GEREKN İLAÇLAR VE FİYATLARI NELERDİR.

Saç ekim işleminden sonra basit ilaçlar kullanılmaktadır bu ilaçlar ekimden 5 gün sonrasına kadar kullanılır ücretleri ise 100 tl yi geçmemektedir.

EKİLEN SAÇLARIN YÖNLERİ NASIL OLUYOR.

Saç ekim esnasında ekilen saçlara yön verme aşaması kanal açma aşamasında yapılmaktadır. Saçlarınızın yönleri dökülmeden önceki say yönünüzle aynı verilmektedir. Açıkları ise 30 ve 35 derece arasında olmalıdır.

SAÇ EKİM FUE İLE ÇİM ADAM OLUNUYOR MU

Saç ekimi fue tekniği işinde uzman kişilerce uygulandığı zaman saçlarınızın görünümü %100 doğal olmaktadır.

SAÇ EKİMİNDEN SONRA MEVCUT SAÇLAR DÖKÜLÜYOR MU

Saç ekimi fue tekniği saçlarını aksine beslemektedir. Çünkü deriniz altında ki kan dolaşımını oraya bırakılan kökler sayesinde hızlandırarak mevcut saçlarınızın % 50 ila % 60 oranında canlanmasını sağlar

EKİLEN SAÇLARIN HEPSİ ÇIKIYOR MU

Fue tekniği ile yapılan saç ekimlerinde ekilen köklerin tamamının tutmaması ihtimali yoktur. Canlı dokuya bırakılan her greft büyüyecektir. Ve asla dökülmeyecektir.

KÖKLERİ NEREDEN ALIYORSUNUZ, ENSE HARİCİ KÖK ALINIYOR MU

Saç ekim fue tekniği ile kökler iki kulak arası taç bölgesi dediğimiz bölgeden alınır buradan alınmasının sebebi vucüdun tek ömür boyu dökülmeyen noktası olması. Diğer bölgelerden alınan kökler (sakal , koktuk altı , göğüs vb. ) zaman içerisinde dökülürler.

AĞRI SIZI OLUYOR MU

Saç ekim fue tekniğinde her hangi bir ağrı sızı bulunmamaktadır. Sadece ekimden hemen sonra 45 dk ila 1,5 saat süren hafif bir yanma meydana gelir. Bu yanma ise basit bir ağrı kesici ile ortadan kaldırılır.

GREF NEDİR ?

Gref ense bölgesinden alınan micro motorun her bir seferde aldığı içinde 1 , 2 ve 3 saç teli barındıran dokudur. Bir seansta maksumum 3500-4500 greft ekim yapılır

WHATSAPP TELEFON ET